
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 2.7 mm |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.7 mm |
| Min Thickness | 2.3 mm |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20410
Ext.Price$0.20410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20410 | $0.20410 |
| 10 | $0.16454 | $1.64540 |
| 50 | $0.14498 | $7.24900 |
| 100 | $0.12775 | $12.77500 |
| 500 | $0.11815 | $59.07500 |
| 1000 | $0.11242 | $112.42000 |
